Jdi na obsah Jdi na menu
 


Literární cena Jarkovi Nohavicovi

27. 5. 2008
Nohavica dostal cenu od spisovatelů

Autor: - man -

04.04. 14:01 Původní zpráva

Obrazek

Namísto literátů se raduje písničkář: Akademie literatury české udělila svou Cenu Boženy Němcové Jaromíru Nohavicovi za alba Pražská pálená a Ikarus. Další ocenění, Cenu Ladislava Fukse za celoživotní zásluhy o rozvoj české literatury, získala Eva Kantůrková.

Akademii literatury české (ALČ) tvoří několik desítek českých literátů, její vznik iniciovala v roce 2006 Obec spisovatelů a jejím jediným účelem je udílení zmíněných cen. V minulých dvou ročnících je získali Alexandr Kliment, Jiří Žáček, Milan Kundera a Daniela Fischerová.

Pro Kantůrkovou, která byla ještě do letošního roku předsedkyní Obce spisovatelů, je Cena Ladislava Fuchse první literární cena v kariéře, navzdory tomu, že publikuje již od roku 1966 a po zákazu v normalizační éře opět hojně v devadesátých letech.

Ocenění Nohavicy (Cena Boženy Němcové má odměnit autora díla, které "významně přispělo k rozvoji české literatury a společnosti") je trochu překvapením, nestává se často, že by literární ocenění dostal hudebník za desku. Akademie literatury české nicméně zdůvodňuje své rozhodnutí "vysokou básnickou úrovní" zmíněných alb.

Cenu Máchova růže určenou knižním prvotinám ALČ přiřkla Romanu Erösovi za knihu Cadík.

Foto: Jan Schejbal

 

 

 

========================================

HUDBA z jiného soudku?

=============

 

http://www.ceskapozice.cz/magazin/kultura/dva-kteri-nahravaji-v-%E2%80%9Ekuchynskem-studiu%E2%80%9C-ale-posloucha-je-svet

 

drsnější čeština

a pro nikoli????????????????????????????????????????????

 

Jiří Schmitzer
=========================
=========================

https://www.youtube.com/results?search_query=Ji%C5%99%C3%AD+Schmitzer

 


Jiří Schmitzer
=========================
=========================
47 kráte

https://www.youtube.com/watch?v=Wy9-8Ll7szY&list=PLqu5NN1QDwgf5fBvr4tE5soQB2x9oUPDE


Nahráno 17. 8. 2010
Recitál (1997)